Slavic Folkloristics home aa

Wytyczne działalności zespółów Komisji Folklorystycznej MKS

1. Zespóły Komisji Folklorystcznej Międzynarodowego Komitetu Slawistów (Zespół narracji wizualnej) jest dobrowolnym i non-profit zgromadzeniem naukowców i innych ekspertów.

2. Zespół stymuluje badania narracji wizualnych i literatury wizualnej w folklorze słowiańskim w następujący sposób: tworzenie sieci eksperckiej wokół Zespołu; wykłady i osobiste prezentacje Członków; informowanie o własnych i zbiorowych wynikach i pracach naukowych; promowanie Grupy i jej dziedzin badań wśród profesjonalistów i ogółu społeczeństwa; sporządzanie podstawowych wykazów rekomendowanych źródeł i literatury; itp.

3. Preferowanymi językami korespondencji są języki słowiańskie i angielski.

4. Członkowie zespółów zachowują prawa autorskie do zaprezentowanych treści.

5. Na podstawie działalności Zespółu członkowie mogą zrzeszać się w bardziej formalnych projektach naukowych lub kulturalnych, w wybranych przez siebie instytucjach.

6. Oczekuje się, że członek zespołu będzie miał wkład w aktywność zespółu, choćby w niewielkim wymiarze — przedstawi swoją bio-bibliografię związaną z literaturą wizualną i/lub folklorem słowiańskim; zaproponuje podstawowy wykaz rekomendowanych źródeł lub literatury ze swojej dziedziny albo własnej kultury narodowej; zapozna szerszą publiczność z działalnością zespółu; zarekomenduje zespółu nowych członków itp.

7. W przypadku braku możliwości aktywnego udziału, ekspert może uczestniczyć  jak Gość zaproszony.

8. Członek zarządza swoim czasem i uczestniczy w działalności zespółu zgodnie ze swoimi możliwościami.

9. W przypadku odwołania przez Członka Zespółu zaplanowanego wykładu, wskazane jest zaproponowanie nowego terminu.